l
پرینت سه بعدی با ساپورت گذاری
پرینت سه بعدی با ساپورت گذاری
تیر ۹, ۱۳۹۶
کاربرد پرینت سه بعدی در جواهرات سازی
تیر ۱۷, ۱۳۹۶

ماده پر کننده پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی

همانطور که قبلا گفتیم پرینت سه بعدی به صورت لایه لایه انجام می شود که باید برای ایجاد یک لایه رویی و پوسته داخل آن را با استفاده از ماده پر کننده پر کنید به صورتی که لایه های بیرونی را به هم متصل کند و به عنوان تکیه گاهی برای سطوح بالایی باشد.

برای پر کردن داخل جسم پرینت سه بعدی باید از الگوی خاصی برای پرینت سه بعدی داخل آن استفاده کنید تا طبق نیاز شما سختی لازم را داشته باشد.

برای پرینت سه بعدی داخل جسم الگو های متفاوتی برای دستگاه پرینت سه بعدی هستند که بعضی سرعت بیشتر را مد نظر قرار داده اند و بعضی هم استحکام بیشتر را.بهتر است برای پرینت سه بعدی ماده پر کننده سرعت دستگاه را پایین بیاورید در غیر اینصورت ماده داخلی با تار هاری بسیار نازک پرینت سه بعدی خواهند شد و جسم از استحکام کافی برخوردار نخواهد بود.

برای مثال اگر بخواهی یک توپ کوچک طراحی کنید باید الگوریتم پرینت سه بعدی را به گونه ای انتخاب کنید که نصف توپ با مقاومت و استحکام بالا پرینت سه بعدی شود و سپس داخل آن نیز با ماده پر کننده طبق یک الگوریتم خاص که سرعت مناسب و استحکام کافی را دارد را پرینت سه بعدی کنید و بعد لایه رویی توپ را پرینت سه بعدی کنید.

 

پرینت 3 بعدی
پرینت 3 بعدی
ما ایده های شما را سریع تر از رسم روی کاغذ به واقعیتی ملموس مبدل می کنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *