l

اولین ساختمان ساخته شده با پرینتر سه بعدی در دبی

دبی کشوری است که تاکنون از پرینت سه بعدی در معماری ساختمان هایش استفاده های بسیاری کرده و در تلاش است تا سال ۲۰۳۰ میلادی به پایتخت پرینت سه بعدی تبدیل شود.
از جمله ساختمان هایی که با پرینت سه بعدی در این کشور ساخته شده ساختمان طرح  Office of the future است که سازه ای به مساحت ۲۵۰ متر مربع است. شاید برای شما جالب باشد مدت زمان صرف شده برای این ساختمان تنها ۲۰ روز می باشد ک با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی ایجاد شده است. این طرحی که با استفاده از این تکنولوژی به راه افتاده است مانند Dubai future foundation در برج های امارت می باشد که عملکردی شبیه به آفیس موقت را دارد. می توان گفت این شرایط انتظاراتی را برای اقدامات پرینت سه بعدی دبی فراهم می کند.
مواد به کار رفته در این ساختمان سیمان و متریالی می باشد که در ایالات متحده و امارات ساخته شده اند که با یکدیگر ترکیب شده اند.این مواد را متخصصان بریتانیایی ارزیابی کردند تا از مقاومت آن اطمینان حاصل کنند.
سکوی روباتیک پرینت سه بعدی عرض ۱۲، ارتفاع ۶ و طول ۳۶ متر دارد. برای پرینت سه بعدی نیز در این بخش موجود است تا بتوانند فرایندهای ساخت و ساز را آسان تر کنند. منابع خبری معتبر اعلام کرده اند که حتی سیستم تهویه هوا، آب هم با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی به ساخته شده اند .

در مراسم پرده برداری از این ساختمان، که توسط شیخ محمد بن رشید،  فرماندار دبی انجام شد، وی اذعان کرد: امروز دبی اولین آفیس پرینت سه بعدی را افتتاح کرده که در مدت زمان کوتاه ۱۷ روزه انجام شده. و سعی بر این داریم که پروژه های آتی را نیز با همین سرعت پیش ببریم. و نیز خاطر نشان کرد ما فقط دنبال نظریه نیستیم بلکه به دنبال اجرا و عمل کردن هستیم. زیرا آنچه در جهان ارزش دارد طرح نیست بلکه عملیات اجرا شده است.

همچنین وی اذعان کرد که این پروژه و پروژه های مشابهش در تلاشند با پرینت سه بعدی موجب تسریع انجام پروژه و هزینه های کمتر آن شوند.

پرینت سه بعدی

ساخت و ساز با پرینت سه بعدی

پرینت 3 بعدی
پرینت 3 بعدی
ما ایده های شما را سریع تر از رسم روی کاغذ به واقعیتی ملموس مبدل می کنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *