l

دستاورد های پرینت سه بعدی در صنعت لوازم ورزشی

با پیشرفت پرینت سه بعدی در حال حاضر بسیاری از شرکت های بزرگ ورزشی مثل پوما، آدیداس، نایک  برای طراحی کردن و ساخت وسایل و محصولات ورزشی شان از فناوری چاپ سه بعدی استفاده می کنند و در جام جهانی ۲۰۱۸ بیشتر شرکتهایی که لباس ها و محصولات ورزشی را طراحی کرده بودند آنها را با پرینت سه بعدی آماده سازی کرده بودند. و به معرض نمایش گذاشته بودند.

در این صنعت سهم بیشتر رضایت مشتری به طرح و زیبایی محصولات ساخته بستگی دارد. پس شرکت های قدرتمند در این زمینه بر آن شدند تا با بهرگیری از فناری پرینت سه بعدی در صدد جلب رضایت مشتریان برآیند.

برای ساخت لوازم ورزشی میتوان از بسیاری از روش های چاپ  سه بعدی بهره برد اما روش FDM در این صنعت کاربرد گسترده تری دارد. همچنین این روش یکی از پر طرفدار ترین و حتی ارزان ترین روش ها در پرینت سه بعدی میباشد. از تکنولوژِی چاپ سه بعدی میتوان در برای ساخت لباس ها و لوازم ورزشی ای همچون دوچرخه استفاده نمود. این تکنولوژی میتواند باعث به وجود آمدن تغییرات و پیشرفت های گسترده ای دراین عرصه باشد.

پرینت سه بعدی کفش نایک

اکنون پیشرفت پرینتر های سه بعدی تا جایی بوده است که علاوه بر نمونه سازی میتوانند قطعات فلزی به کار رفته در برخی محصولات مانند دوچرخه ها را به صورت مستقیم چاپ کنند. با استفاده از این فناوری میتوان حتی بخش هایی را هم که ساختشان بسیار سخت بوده را هم پیاده سازی کنند. اینکار هم سرعت ساخت محصولات را بالا خواهد برد هم به دلیل دقت بالای چاپ محصولات سه بعدی بدون محدودیت میتوان هر طرحی را پرینت کرد.

به دلیل رقابت گسترده ای که در صنایع مختلف موجود میباشد. این مساله بسیار مهم است که شرکت ها برای تولیدات خود از تکنولوژِ های جدید بهره بگیرند. اگر شما هم در این زمینه فعالیت میکنید برای رقابت با شرکت های بزرگ نیاز است هر چه زودتر کسب و کار خود را با تکنولوژی های جدید بروزرسانی کنید.

پرینت 3 بعدی
پرینت 3 بعدی
ما ایده های شما را سریع تر از رسم روی کاغذ به واقعیتی ملموس مبدل می کنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *