l

در مقالات گذشته سایت، از معجرات پرینت سه بعدی صحبت کردیم، اما پرینترهای سه بعدی هم محدودیت هایی برای پرینت سه بعدی دارند. به عنوان مثال اگر بدون تنظیمات درست دستگاه مدل پیچیده ای را پرینت کنید نتیجه با چیزی که انتظارش را دارید بسیار متفاوت خواهد بود.
عوامل زیادی هستند که میتوانند در کیفیت چاپ پرینترها تاثیر گذار باشند، میتواند مربوط به جزئیات ضعیف کار باشند، یا وقتی این مدل های پیچیده را با رزولوشن پایین یا با مواد اولیه نامناسب پرینت میکنید این مشکلات پیش می آید.
یکی دیگر از عواملی که تاثییر زیادی در کیفیت چاپ دارد، کیفیت نازل چاپ است، سعس کنید زمان انتخاب نازل ضخامت و ارتقاع آن را متناسب با مدل پرینت خود انتخاب نمایید. به عنوان مثال در صورتی که مدل شما قصد دارید مدلی با جزئیات را چاپ کنید از نازل ۰٫۴ استفاده نمایید. وگرنه جزیئات و ظرافت های کار شما شکل نخواهد گرفت.
علاوه بر قطر نازل دمای آن هم تاثیر زیادی در کیفیت چاپ دارد. یعنی در صورتی که دمای نازل پایین باشد قادر نخواهد بود که فیلامنت را ذوب کند از داخل نازل خارج نماید.
یکی دیگر از مشکلات وجود آشغال در داخل نازل است، حتما پیش از اینکه اقدام پرینت سه بعدی کنید، نازل آن را تمیز نمایید.
در صورتی که سرعت چاپ بالا انتخاب شده باشد، جزئیات آن چاپ نخواهد شد، برای همین در جزئیات بالا سرعت چاپگر را در کمترین مقدار خود قرار دهید، تا چاپگر این امکان را داشته باشد تا به دقت جزئیات را پرینت کند.

کیفیت فیلامنت هم یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در چاپ است، در صورتی که از فیلامنت استاندارد و با کیفیت استفاده نکنید بدون شک در کیفیت چاپ سه بعدی تاثیر خواهد داشت. البته فیلامنت های استاندارد قیمت بالاتری هم دارند اما در صورتی که از آنها استفاده کنید میتوانید اطمینان داشته باشید که کیفیت پرینت سه بعدی بالایی خواهید داشت.

پرینت 3 بعدی
پرینت 3 بعدی
ما ایده های شما را سریع تر از رسم روی کاغذ به واقعیتی ملموس مبدل می کنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *