l

ساخت جناغ سینه با استفاده از پرینت سه بعدی

در مطلب قبلی ذکر شد که شرکت آدیداس برای تولید کفش جدیدی، از تکنولوژی پرینت سه بعدی بهره برد که در نهایت محصولی به به نام Futurecraft 4D تولید و به بازار عرضه نمود. این تکنولوژی امروزه در تمامی عرصه ها و صنایع مورد استفاده قرار میگیرد که علاوه بر تولید آسان آن قطعه باعث خواهد هزینه ی ساخت یک قطعه کمتر شود.

در چندین سال گذشته محصولاتی که با استفاده از پرینت سه بعدی تولید شده اند بسیار زیاد شده اند. این تکنولوژی به مرحله ای از پیشرفت رسیده است که می تواند از یک دندان معمولی انسان تا ساخت یک خانه کامل را با موفقیت انجام دهد. این بار محققان دست با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی جناغ سینه ی انسان را چاپ کرده اند که با آن مشکل بیمارانی که از این ناحیه ناراحتی دارند رفع خواهد شد.

در ساخت این جناغ سه بعدی از ماده ای به نام تیتانیوم استفاده شده است. ایده ی ساخت این جناغ برای فردی ۵۴ ساله بود که از بیماری سرطان رنج می برد و این قطعه ی سه بعدی برای او طراحی شد. دنده ی قفسه ی انسان و جناغ سینه دارای پیچیدگی های از نوع ساختاری می باشند که به آسانی نمی توان با استفاده از ایمپلنت های مسطح آن را در پرینت سه بعدی ایجاد کرد. از همین روی تیمی از متخصصان جراح در بیمارستان دانشگاه سالامانکا اسپانیا به این فکر افتادند که با استفاده از پرینتر سه بعدی ایمپلنت هایی را به چاپ برسانند که برای فردی که دچار بیماری قفسه سینه بود بسیار مناسب می باشد و گزینه ی مناسبی برای او بود.

در شهر ملبورن دستگاه سی تی اسکنی وجود داشت که دارای وضوح بسیار بالایی بوده و تیم جراحی دانشگاه سالامانکا با همکاری شرکت تجهیزاتی Anatomics شروع به ساخت یک ایمپلنت سفارشی نمود. پس از آن که ساخت این جناغ سینه با استفاده از پرینت سه بعدی تکمیل شد آن را به اسپانیا انتقال دادند و سپس آن را در قفسه ی سینه بیمار جایگذاری کردند. این عمل جراحی با موفقیت به پایان رسید و پس از گذشت ۱۲ روز بیمار از بیمارستان مرخص شد.

پرینت 3 بعدی
پرینت 3 بعدی
ما ایده های شما را سریع تر از رسم روی کاغذ به واقعیتی ملموس مبدل می کنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *