l
اسکن سه بعدی
پرینت سه بعدی با اسکن
اسفند ۲۴, ۱۳۹۵

پرینت سه بعدی

 

همه ما وقتی با پرینت سه بعدی و کاربرد های متنوع پرینت سه بعدی آشنا میشویم دوست داریم که بتوانیم وسایل مورد نیاز خود را با پرینت سه بعدی بسازیم و یا دست کم اقدام به سفارش پرینت سه بعدی قطعاتمان دهیم. اما اکثرا نمی دانیم که از کجا پرینت سه بعدی را شروع کنیم و اکثرا فکر میکنیم که فقط داشتن یک پرینتر سه بعدی برای انجام پرینت سه بعدی کافی است ، که در واقع این طور نیست چرا که هزینه ساخت یک قطعه با پرینتر سه بعدی به علت زمانبری طولانی ساخت نسبت به روشهای مرسوم تولید مانند قالب بسیار بالاتر می باشد و تنها در صورت ساخت اختصاصی قطعات ناموجود در بازار یا قطعات کوچک در تیراژهای محدود ( کمتر از ۱۰۰۰ قطعه) توجیه اقتصادی دارد. در ادامه مراحل و نحوه پرینت سه بعدی را توضیح می دهیم.

در ابتدا برای پرینت سه بعدی باید طرح مورد نظر خود را با نرم افزار سه بعدی به طور دقیق طراحی کنید و سپس با فراهم آوردن مواد اولیه و قابلیتهای پرینت سه بعدی و نیز محدودیتهای این روش چاپ و انتقال فایل طراحی شده سه بعدی به نرم افزار دستگاه و ایجاد فایل جی کد اختصاصی به زبان ماشین اقدام به پرینت سه بعدی نمود و پس از  صرف زمان ساخت پرینت سه بعدی قطعه حاضر گردد .

باید دقت داشته باشید در قطعات بزرگتر از ابعاد کارگیر محفظه تولید دستگاه پرینتر سه بعدی باید این قطعات را بصورت چند تکه ساخت و سپس پرینت سه بعدی نمائید و  سپس به هم متصل کنید.

 

پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی

پرینت 3 بعدی
پرینت 3 بعدی
ما ایده های شما را سریع تر از رسم روی کاغذ به واقعیتی ملموس مبدل می کنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *