l

•    سفارشی سازی  و شخصی سازی

از مهم ترین مزایای پرینت سه بعدی  در علوم پزشکی، می توان به باز بودن دست در ساخت تجهیزات و لوازم سفارشی و محصولات در این حوزه اشاره کرد. از دیگر کاربرد های پرینت های سه بعدی در بین بیماران و پزشک ها  می توان به ساخت نمونه های پروتزهای سفارشی و همچنین ایمپلنت ها اشاره کرد. در اتاق های عمل و لوازم و تجهیزات پزشکی و برای ساخت لوازم جانبی از پرینت سه بعدی استفاده می شود. دیگر مزیت پرینت سه بعدی کاهش پروسه جراحی در اتاق عمل و سفارش ایمپلنت ها و برای ساخت وسایل جراحی که باعث کمتر شدن زمان  بازپروری بیمار پس از عمل و هزینه هایی که به خاطر اتلاف زمان پرداخت می شود و کاهش در تولید مواد اولیه اشاره کرد که این موارد درصد موفقیت را در عمل جراحی بالا می برد. در آینده ای نزدیک تکنولوژی پرینت سه بعدی این امکان را برای جوامع پزشکی فراهم می کند که تجهیزات بیماران و دارو را خودشان در اشکال و ابعاد مختلف تولید کنند.

•    افزایش کارایی هزینه

کمتر شدن هزینه ساخت تجهیزات و ابزار و لوازم از دیگرمزیت های پرینت سه بعدی است. با این حال هنوز تولید لوازم و تجهیزات به روش سنتی دارای هزینه کمتری هستند اما در ساخت قطعت کوچک و دارای حجم پایین از پرینتر استفاده می شود که رقیب اصلی روش سنتی است. نمونه هایی که امروزه در تولید موارد پزشکی می توان آن را نام برد استفاده از آن در دندان پزشکی و اختلالات صورت و تولید ایمپلنت های با اندازه استاندارد و یا پروتزهایی که در ستون فقرات استفاده می شود با پرینت سه بعدی به آسانی میسر شده است. کسانی که در کار تولید قطعات و ابزار با حجم و اندازه پایین هستند از مهم ترین  گروه هایی هستند که عمل تولید آن قطعه با اصلاحات بیشتر به دفعات زیاد را انجام می دهند کار با پرینت سه بعدی راحت تر و به صرفه ترنسبت به دیگرروش ها برایشان انجام می شود، هستند.

•    افزایش بهره وری

واژه ی سریع در عمل پرینت سه بعدی به این دلیل استفاده می شود که یک محصول در عرض چند ساعت تولید می شود. فرزکاری و ماشین کاری وهمچنین فورج که در روش های قدیمی باعث افزایش زمان تحویل محصول می شود به صورت راحت تر و سریع تر با استفاده از فناوری پرینت سه بعدی برای ساخت پروتزها و ایمپلنت ها انجام می شود. مزایای دیگر فناوری چاپ سه بعدی رزولوشن بالای آن دقت در تولید و … است که روز به روز در حال افزایش است.

پرینت 3 بعدی
پرینت 3 بعدی
ما ایده های شما را سریع تر از رسم روی کاغذ به واقعیتی ملموس مبدل می کنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *