l

در مقالات اخیر در رابطه با  دستاوردهای جدید پرینت سه بعدی در مقیاس بزرگ به دفعات صحبت کردیم. از آنجایی پرینترهای سه بعدی روز به روز در حال پیشرفت هایی در ابعاد و سرعت فرایند پرینت هستنند. هر روز شاهد خبرهای جدیدی از دستاوردهای این تکنولوژی هستیم. در این مفاله قصد داریم که در مورد اولین پل سه بعدی ساخته شده با این تکنولوژی سخن بگوییم. این پل به طور کامل با استفاده تکنولوژی پرینت سه بعدی و مواد اولیه پلاستیک ساخته شده است .

این پل توسط پرینتر جدید شرکت big3d  به نام FGF ساخته شده است. این پرینتر علاوه بر اینکه قابلیت حمل دارد توانسته است قطعات مختلف این پل را در سایز و قطعات کوچکر بسازد و در نهایت این قطعات توسط متخصصان به هم متصل شده اند.

ساخت اولین پل سه بعدی با پرینت سه بعدی

ساخت و تولید این پل حدود ۳۰ روز به طول انجامید و ۱۵ متر طول و ۵۸۰۰ کیلوگرم وزن این پل می باشد. گروه ساخت و ساز شانگهای که در گذشته نیز در مورد سازه هایی که توسط آنها ساخته شده است به دفعات سخن گفته ایم در ساخت چنین سازه هایی شهرت جهانی دارد.

این پل توانایی حمل ۱۳ تن فشار را به دلیل استفاده از مواد اولیه   AS100GF برروی خود را دارا میباشد. در ساخت پل از ۱۲٫۵ درصد فیبر شیشه ای استفاده شده است که خود به تنهایی عامل بسیار مهمی در قدرت و استحکام پل میباشد و همچنین در صورت استفاده از این ماده اثرات به جا مانده از فرایند پرینت سه بعدی خیلی کمتر میشود.

این مواد اولیه پلاستیکی ۱۲٫۵ درصد از فیبر شیشه ای به وزن مواد اولیه اضافه کرده است که عامل مهمی در قدرت پل می باشد و همچنین اثرات به جا مانده از چاپ سه بعدی را که باید تمیز و پاکسازی شود را به صورت قابل ملاحظه ای کاهش می دهد.

در حال حاضر این پل روی یک دریاچه بسیار زیبا نصب شده است که منظره و زیبایی این پل را چند برابر میکند.

 

پرینت 3 بعدی
پرینت 3 بعدی
ما ایده های شما را سریع تر از رسم روی کاغذ به واقعیتی ملموس مبدل می کنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *