l

زمانی که پرینت سه بعدی رومیزی برای اولین وارد بازار چاپ سه بعدی و دستگاه های چاپ پرینت سه بعدی گردید، بسیاری از مخترعان بر این تصمیم بودند که با وجود دستگاه های پرینت سه بعدی، مردم دیگر احتیاجی به این موضوع نخواهند داشت تا وسایل و تجهیزات خود را از فروشگاه ها تهیه نمایند. بلکه آن ها می توانند به راحتی طرح های مورد نظر خود را از اینترنت دانلود کنند و در خانه ی خودشان به راحتی وسیله ی مورد نظر را به چاپ برسانند. در واقع با توجه به پیشرفت های موجود در علم چاپ و پرینت سه بعدی این ادعا را می توان داشت که این اتفاق در شرف وقوع می باشد و پرینت سه بعدی در ساخت بسیاری از اجسام جایگاه خود را نیز پیدا کرده است.

گسترش پرینت سه بعدی در اجسام مختلف

در این مطلب ما قصد داریم نمونه ای از اجسام را مثال بزنیم که با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی ساخته شده اند:

سر دوش

آیا تا به حال برای شما پیش نیامده است که بخواهید آزادی عمل بیشتری در دوش گرفتن داشته باشید؟ در واقع می توان این نوید را داد که با استفاده از دستگاه پرینت سه بعدی می توان سر دوش هایی با شکل های مختلف ایجاد کرد. این سر دوش ها در حال حاضر محدودیت هایی دارند که قابلیت پخش آهنگ، تغییر رنگ و ذخیره ی آب را نخواهند داشت. ولی چه کسی خبر از آینده دارد امکان دارد این امر در سال های آتی میسر شود.

سر دوش پرینت سه بعدی

درب بطری بازکن

امکان دارد مواقعی بخواهید در نوشابه یا بطری دیگری را باز کنید اما درب بازکنی نداشته باشید که بخواهید از آن استفاده کنید. اما می توان به آسانی با استفاده از پرینت سه بعدی اجسامی مانند درب بازکن را به تعداد لازم و به صورت خوش دست تولید کرد و دلیلی وجود نخواهد داشت که بخواهید به خاطر همچین مسئله ی کوچکی ناراحت گردید.

درب بطری بازکن پرینت سه بعدی

گیاهان

طرح های بسیاری برای گلدان در اینترنت وجود دارد که برای چاپ با پرینت سه بعدی مناسب هستند. اما این طرحی که شما در تصویر مشاهده می کنید نمونه ای ساده از یک گلدان می باشد و قابلیتی که دارد این می باشد به صورت خود آبیاری شونده می باشد و شرکت Parallel Goods آن را ارائه داده است.

گلدان پرینت سه بعدی

محافظ پریز

یکی از وسایل بسیاری کاربردی و ساده می توان برای محافظت کودکان در برابر برق گرفتگی به کار برد استفاده از محافظ پریز می باشد. این محصول باعث می شود کودک شما دیگر نتواند اشیاء مختلف را وارد پریز برق کند و نه تنها جنبه ی امنیتی خواهد داشت بلکه هر طرحی را که مایل هستید می توان چاپ کنید.

محافظ پریز پرینت سه بعدی

جاخودکاری رو میزی

در صورتی که شما دارای تعداد زیادی خودکار می باشید، اما جایی را ندارید بخواهید تمامی آن ها را در آن مکان قرار دهید و باعث بی نظمی شده است می توانید از یک طرح خاص به عنوان نگهدارنده استفاده کنید و می توانید با استفاده از این ابزار تمام نوشت ابزارهای خود را به صورت منظم در کنار یکدیگر قرار دهید. این طرح ها از جمله طرح هایی هستند که با استفاده از پرینت سه بعدی قابل چاپ می باشند.

جا خودکاری رومیزی پرینت سه بعدی

پرینت 3 بعدی
پرینت 3 بعدی
ما ایده های شما را سریع تر از رسم روی کاغذ به واقعیتی ملموس مبدل می کنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *