l

یک طراح به اسم باستین شافر طرحی بسیار خاص و منحصر به فردی را به نمایش گذاشت که هواپیماهای جت آینده با پرینت سه بعدی ساخته می شدند. این هواپیمای جت بسیار انعطاف پذیر بوده  و دارای قدرت زیادی می باشد و همچنین از اشکال طبیعی ساخته شده است و با توجه به نیازمندی های بشری در جوامع آینده که رو به افزایش می باشد وجود چنین هواپیمایی از ملزومات می باشد. فرض کنید هواپیمایی به این گونه ساخته شده است که پر از نور و فضا است و از قطعات مختلف یک دستگاه پرینت سه بعدی ساخته می شود.

اسم این هواپیمای جتی که قرار است با پرینت سه بعدی ساخته شود جامبو جت می باشد که دارای قابلیت های بسیاری می باشد. این پروژه به عنوان نمایانگری برای پرینت سه بعدی و تبدیل شدن این تکنولوژی به آلترناتیو بادوام می باشد که برای کمک به صنعت هواپیماسازی از آن استفاده می شود.

با وجود این تکنولوژی مهندسان توانستند موتور جت بسیار قوی را با استفاده از پرینتر سه بعدی بسازند که این پروژه با موفقیت کاملا عملی شد.

امروزه می توان هواپیماهایی را ساخت که به صورت بهینه از راه دور کنترل می شوند و به راحتی قابل کنترل هستند. اما این موتور جت با استفاده از ابزارهای چاپی به صورت سه بعدی ایجاد شده است. مهندس ساخت این موتور جت می گوید: ما می خواستیم بدانیم آیا می توانیم موتور کوچکی را با استفاده از این روش بسازیم که تمام قطعات آن ساخته شده با پرینتر سه بعدی باشد یا نه. او در بیان این مطلب جانب احتیاط را رعایت کرده است و از افشای جزئیات پروژه خودداری کرده است.

طول این موتور حدود یک فوت می باشد و ارتفاعش به ۸ اینچ خواهد رسید. ساخت این موتور باعث نشده است که به زودی برای جامبو جت ها کاربردی شود اما کاملا عملی می باشد.

پرینت 3 بعدی
پرینت 3 بعدی
ما ایده های شما را سریع تر از رسم روی کاغذ به واقعیتی ملموس مبدل می کنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *