l

در دنیای دیجیتالی به لطف تکنولوژی پرینت سه بعدی و شاهد ایده های منحصر به فردی هستیم که تنها با وجود این تکنولوژی ساختشان امکان پذیر بوده است. این ایده های منحصر به فرد تاثیر فراوانی در صنعت دکوراسیون  داشته است. مثلا در صورتی که یک طراح دکوراسیون بخواد از یک لامپ منحصر به فرد یا گلدان خاصی در طراحی استفاده نماید، خواهد توانست تنها با بکار گیری تکنولوژی پرینت سه بعدی طرحی خاص پیدا کرده و پرینت کند.

پرینت سه بعدی گلدان

مثلا طراحان دکوراسیون معمولا برای طراحی های خود از ایده های مختلفی کمک میگیرند. و برای پیدا کردن اشیا مورد نظر باید وقت زیادی را بگذارند. اما اکنون با کمک گرفتن از این تکنولوژی میتوانند وسایل عالی و شگفت انگیزی را پرینت سه بعدی کنند  و خواسته های خود را برآورده کنند. اما این مورد تنها در همین جا پایان نمیابد و طراحان مشهوری در سراسر دنیا به برگذاری نمایشگاه هایی با نمونه های ساخته شده با پرینت سه بعدی برگذار کرده اند.

اولین نمایشگاه دکوراسیون با پرینت سه بعدی

اولین نمایشگاه دکوراسیون مفهومی با پرینت  سه بعدی در جهان توسط یک طراح هلندی یه نام یاریس لارمن  برگذار شده است. محل برگذاری این نمایشگاه در ایالات متحده امریکا و شهر نیویورک یود. این طراح مشهور گفته است که هدفش از برگذاری این نمایشگاه و استفاده از پرینتر سه بعدی برای ساخت مدلها، ساخت نمونه هایی دارای زیبایی هوشمندانه و منحصر به فرد است. اگر به تصاویر نگاه کنید معنای زیبایی هوشمندانه که لارمن از آن صحبت میکند را درک خواهید کرد. مبلمان های خاص و به شکل مخروط های استخوانی و نمونه هایی با هندسه و سطوح متفاوت از آنچه تاکنون دیده ایم. این نمونه ها توسط یک شرکت هلندی مشهور به نام MX3D تولید شده اند.

پرینت سه بعدی دکوراسیون

پرینت سه بعدی مبل

قطعاتی که توسط لارمن طراحی شده اند تنها نشانگر طبیعت نیستند بلکه علاوه بر الهام گرفتن از طبیعت میتوان آثار اصول ریاضی و دنیای آلی را در آنها مشاهده نمود. او طرح های خود را از دنیای واقعی و حتی موجودات تک سلولی ایده گرفته است و با استفاده از الگوریتم های ریاضی پیاده سازی کرده است و نهایتا با استفاده از تکنولوژی دیجیتال و تکنیک های پیشرفته و کمک گیری از عناصر مختلف مانند مس، نیکل و چوب هنرمندانه و با کمک پرینت سه بعدی پیاده سازی کرده است.

پرینت 3 بعدی
پرینت 3 بعدی
ما ایده های شما را سریع تر از رسم روی کاغذ به واقعیتی ملموس مبدل می کنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *