l

در این مقاله میخواهیم راجع به یکی از جدید ترین دستاوردهای پرینت سه بعدی سخن بگوییم، طی سال های اخیر شاهد پیشرفت های زیادی در این زمینه بوده ایم اما چاپ حسگر و سنسور روی پوست یکی از جالب ترین دستاورد هاست که تا کنون فقط آن را در فیلم های علمی و تخیلی  مشاهده کرده ایم. حمل ابزار های الکترونیکی روی بدن انسان از دستاوردهای تیم تحقیقاتی دانشگاه مینه سوتا میباشد.  این تکنولوژی میتواند برای درمان برخی بیماری ها، کاربرد در صنایع نظامی جهت ردیابی و غیره مورد استفاده قرار بگیرد.

نحوه پرینت سه بعدی اجزای الکترونیکی بر روی پوست انسان

مراحل انجام این فرایند با استفاده از نوعی جوهر مخصوص که میتواند در دمای اتاق هم فعالیت کند ساخته شده است. این جوهر عموما به رنگ نقره ای بوده که هیچ گونه حساسیتی برای پوست نخواهد داشت و میتواند به طور مستقیم برای درمان برخی از بیماری های پوستی مورد استفاده قرار گیرد.

ویژگی جالب و منحصر به فرد این چاپگر ها این است که میتواند حتی در صورتی که دست انسان دچار لرزش و تکان خوردن شوند حرکات دست را دنبال کنند تا جز مورد نظر بدون هیچ گونه اشتباهی بر روی پوست چاپ شود. این پرینتر این عملیات را با استفاده یک نوع رایانه خاص انجام میدهد که میتواند سیستم های سنجشی دست را ردیابی کند.

پرینت سه بعدی روی پوست

پرینت سه بعدی قابل شست و شو بر روی پوست

این اجزا به راجتی قابل شستن میباشند یعنی تنها زمانی که به آنها نیاز داشته باشید میتوانید آنها را روی پوست خود داشته باشید و سپس با اتقافاده از آن آن را بشوید یا با موچین از روی پوست خود بردارید. فرایند پرینت سه بعدی میتواند با یک پرینتر سه بعدی که قابلیت حمل دارد و میتوان آن را حتی در کیف خود حمل کرد انجام گردد یعنی خود فرد میتواند پرینتر را از کیفش بیرون آورده و گجت مورد نظر را روی پوستش بکشد و وقتی به آن نیازی نداشت به راحتی پاک کند. تکنولوژی مورد استفاده در این اختراع قبلا هم برای پرینت سه بعدی پوست انسان مورد استفاده قرار گرفته بود.

پرینت 3 بعدی
پرینت 3 بعدی
ما ایده های شما را سریع تر از رسم روی کاغذ به واقعیتی ملموس مبدل می کنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *