l

در مقالات قبلی، مطالبی راجع به کاربردهای پرینت سه بعدی مطالعه کردید که در صنایع مختلف از جمله موسیقی، فضانوردی و … کاربردهای بسیاری دارد.

حال قصد داریم درباره ی کاربرد پرینت سه بعدی در رستوران ها مطالبی را بدانیم تا با جذابیت های پرینت سه بعدی بیشتر آشنا شویم. هرچقدر زمان بیشتری از بگذرد پیشرفت های موجود در این فناوری بیشتر خواهد شد و موارد استفاده از آن در تمامی صنایع گسترده تر خواهد شد.

پرینتر سه بعدی در تهیه ی غذا چه کاربردهایی دارد؟

یکی از جالب ترین کاربردهای پرینت سه بعدی، استفاده از آن در رستوران است. اخیراً رستوران   Food Ink  در انگلستان اقدام به پرینت سه بعدی غذاهایش کرده است. حتی وسایل این رستوران نیز از طریق فناوری پرینت سه بعدی تهیه می شوند. در حقیقت ایده اصلی شکل گیری این رستوران این است که تا وقتی می شود غذاها را پرینت کرد، تهیه دستی آن ها بی معنی است.

می توان گفت پرینت سه بعدی غذا تلفیق فناوری روز دنیا و هنر آشپزی است. این کار از طریق پرینتر سه بعدی جدیدی با نام by flow قابل انجام است که قادر به پرینت سه بعدی اشیای مختلف مثل سرامیک، شیشه و سایر مواد است. این پرینترها آشپزها را قادرکرده اند با کمک هوموس و موس شکلات غذاهای مختلف با ظاهری فوق العاده شگفت انگیز تهیه کنند.

پرینت سه بعدی

شاید برای شما نیز این سوال مطرح شد که روش تهیه غذا به این روش چگونه است؟ در پاسخ باید گفت که از همان اصلی استفاده می شود که قنادان برای درست کردن کیک های خود از قیف خامه زنی استفاده می کنند.

در این روش ترکیبات پوره ای مانند، پس از خروج از محفظه در قالب‌های سه بعدی روی هم انباشته می شوند. در این روش بازوی مکانیکی پرینتر سه بعدی، قیف خامه زنی را در اختیار می‌گیرد و همزمان با فشار دادن قیف، آن را با دقتی بالاتر از دقت انسان به حرکت در می آورد.

پرینت سه بعدی غذا

پرینت 3 بعدی
پرینت 3 بعدی
ما ایده های شما را سریع تر از رسم روی کاغذ به واقعیتی ملموس مبدل می کنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *