l

مدتی پیش خبری پخش شد مبنی بر تولید و ساخت دستگاه پرینت سه بعدی توسط اپل که در این مطلب قصد داریم به صحت و سقم این خبر بپردازیم.

برخی از مهندسین فناوری و طراحان معتقدند که اپل در حال ساخت یک تکنولوژی در زمینه ی پرینت سه بعدی می باشد که عده ای معتقدند این خبر مانند خبر ساخت تلویزیون توسط شرکت اپل می باشد که بعد از مدتی اکثریت متوجه شدند شایعه ای بیش نبود. اما با توجه به پخش این خبر، این پتاسیل در فعالیت های شرکت اپل وجود دارد که بتواند به عرصه ی پرینت سه بعدی ورود کند.

با توجه به انتشار این خبر و شایعات برآمده از آن آقای Martin Hajek دستگاه پرینت سه بعدی اپل را به صورت consept طراحی کرده است که اهلی کوپرتینو به صورت غیرمستقیم این کار خلاقانه ی او را مورد ستایش قرار دادند. او این دستگاه پرینت سه بعدی را iPrinter نامگذاری کرده است. شما می توانید تصاویر مربوط به این دستگاه پرینتر زیبا را مشاهده کنید.

زمانی که شرکت اپل دستگاه پرینت سه بعدی LaserWriter 8500 را در سال ۱۹۹۷ عرضه نمود پس از آن هیچ دستگاه پرینت سه بعدی جدیدی را عرضه نکرد و تنها دستگاه پرینت سه بعدی مهم ساخته شده توسط این شرکت این برند و مدل بود. اما شواهد نشان می دهد که شرکت اپل پس از آن پرینتری را عرضه نمود و آن را به ثبت رساند که اهالی کوپرتینو در حال با پرینت سه بعدی می باشند که به صوت رنگی کار می کند. این پرینتر سه بعدی آپشن های مختلف و قابلیت های زیادی دارد که نه تنها می تواند اشیاء و قطعات مختلف را به صورت سه بعدی پرینت کند بلکه می تواند این اشیاء را در چندین رنگ ایجاد نماید. مهندسین اهالی کوپرتینو با ساخت این دستگاه پرینت سه بعدی، دستگاه متفاوت و متفاوتی ساختند که با دیگر پرینترها متفاوت بود. کار این دستگاه به این صورت می باشد که یک سر وظیفه ی ساخت قطعه را بر عهده دارد و سر دیگر آن عملیات رنگ آمیزی را انجام خواهد داد.

پرینت سه بعدی

هنوز به طور قطع مشخص نیست، آیا این شرکت دستگاهی این چنینی را عرضه خواهد کرد، اما شاید برای شما جالب باشد بدانید که پس از آن که مدیر شرکت اپل ( استیو جابز) بازگشت دیگر این شرکت به تولید و توسعه ی اینگونه محصولات نپرداخت.

پرینت 3 بعدی
پرینت 3 بعدی
ما ایده های شما را سریع تر از رسم روی کاغذ به واقعیتی ملموس مبدل می کنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *