l

به تازگی فناوری خارق العاده پرینت سه بعدی در صنعت ساخت عینک هم جای خود را باز کرده است. در گذشته عینک سازی یکی از زیر  مجموعه های صنعت مد ئو فشن محسوب میشد اما اکنون با توجه به پیشرفت های زیادی که این صنعت دارد.آن را تبدیل به یک صنعت پولساز کرده است. تکنولوژی چاپ سه بعدی در در عینک سازی کاربرد های گسترده ای دارد. یعنی میتوان از آن در نمونه سازی و هم در بخش تولید استفاده نمود.

پیش بینی میشود طی چند سال آینده افراد میتوانند در خانه های خود عینک مورد نیاز خود را با تنها دانلود کردن نمونه سه بعدی طراحی شده آن  از اینترنت، عینک خود را در کمتر از ۱ ساعت بسازند! هم اکنون هم فایل های طراحی شده زیادی برای پرینت سه بعدی به صورت رایگان در اینترنت موجود میباشند و شما با تنها یک جست و جو ساده میتوانید مدل های مختلفی از اشیا مورد نیاز خود را بیابید.

مزایا استفاده از پرینت سه بعدی در صنعت ساخت عینک

  • هیچ محدودیتی برای طراحی نمونه های سه بعدی وجو د ندارد و تنها محدودیتی که در این زمینه وجود دارد قوه تخیل شخص طراح میباشد. زیرا پرینتر های سه بعدی قادر خواهند بود پیچیده ترین طرح ها را نیز با بالاترین کیفیت تولید کنند. حتی طرح هایی که ساخت آنها با روش های سنتی به هیچ عنوان امکان پذیر نیست.
  • با استفاده از این تکنولوژی شما قادر خواهید بود عینکی داشته باشید که دقیقا برای شخص شما ساخته شده باشد و ابعادش با صورت شما همخوانی داشته باشد.

پرینت سه بعدی عینک

مراحل پرینت سه بعدی عینک

  • طراحی اولیه مدل عینک مورد نظر خود با ابعاد و شکل مورد نظر
  • تهیه کردن نمونه سه بعدی از طرحی که در مرحله قبل طراحی کرده بودید.
  • چاپ سه بعدی نمونه سه بعدی با استفاده از پرینتر سه بعدی
  • مرحله پایانی اسمبل کردن قطعات پرینت شده عینک در کنار یکدیگر، همچنین میتوانید از وسایل دلخواهتان برای تزیین عینکتان استفاده نمایید.
پرینت 3 بعدی
پرینت 3 بعدی
ما ایده های شما را سریع تر از رسم روی کاغذ به واقعیتی ملموس مبدل می کنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *